Ganache Blog

Doğum Günü Pastası

Doğum Günü Pastası

Eşinizin, çocuğunuzun, anneniz veya babanızın ya da en değerli arkadaşınızın doğum gününde ona verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri de muhakkak “doğum günü pastası” olacaktır. Birbirinden güzel doğum günü pastalarından birisini seçerek ve kişiye özel olarak tasarlanan bir doğum günü pastası uzun yıllar unutulmayacak, harika bir seçim olacaktır.

Devamını Oku

Ganache Patisserie

Ganache Patisserie

    Pastaneler yüzyıllardır adeta Şehirlerin süsü gibidir.  Önlerinden geçerken vitrinine bakmadan geçemediğimiz nadir yerlerdendir  renk renk  pastaları, kat kat hamurları parıl parıl parlayan jöleli meyveli tartlar, ballı pastalar, simitler , poğaçalar , börekler … her birinin verdiği mutluluk ve lezzet çok  farklıdır. Günün her anına uygun seçenekler barındırır. Tanzimat sonrası batılılaşma hareketi ile 1800’lü yılların ortalarından itibaren pastaneler bir bir açılmaya başlamıştır.  O günden itibaren herkesin günlük ihtiyaçlarından  en az birini karşılamak için  pastanelere uğradığını söyleyebiliriz..

Devamını Oku

Pasta Çeşitleri

Pasta Çeşitleri

    Pastalar yaş pasta ve kuru pasta olarak iki ana kategoriye ayrılmaktadır. Makalemizde yaş pastaların ve kuru pastaların çeşitlerini sizler için derledik.

 Günümüzde yaş pastalar hangi sebeplerle tüketilir denildiğinde aklımıza ilk gelen ve en çok tercih edilen yaş pasta çeşitleri; “doğum günü pastası”, nişan pastası, “düğün pastası”, yılbaşı pastası, sevgililer günü pastası, evlilik yıldönümü pastası ve bunlara benzer bir çok kutlamalarda tüketilmektedir. Yaş pastalar kutlamalar ve organizasyonların olmazsa olmazı durumuna gelmiştir. Yaş pastalar da bir çok çeşidi ile birbirinden farklı damak tadına hitap etmektedir. Örnek verecek olursak;

Devamını Oku
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)